Majstor fudbala: Dominacija Sameda Baždara!

bravo

Obradovao gostujuće fanove

Objavljeno: 23:09h

U trenucima kada su se igrali mečevi Lige nacija, u Španiji je odigran prvi meč u okviru 9. kola Segunde.

Saragosa je u ludoj utakmici savladala u gostima Tenerife rezultatom 3:2, a apsolutni junak bio je doskorašnji napadač Partizana Samed Baždar sa dva postignuta gola.

Domaćin je poveo pogotkom Martina Luisa u 11. minutu, ali je u 24. minutu ostao sa igračem manje posle isključenja Serhija Gonzalesa.

Ipak, i sa igračem manje Tenerife u 50. minutu preo Davida Rodrigeza stiže do 2:0.

Usledio je ogroman preokret gostiju. Sve je krenulo pogotkom Sameda Baždara u 74. minutu kada je jednu odbijenu loptu sproveo tamo gde i treba.

Pet minuta kasnije Ivan Azon postiže gol za 2:2.

Veliku pobedu Saragosi doneo je srpski napadač svojim drugim golom u 87. minutu. On je posle lepe akcije preciznim udarcm sa 15-ak metara postavio konačnih 3:2.

Saragosa je posle ove pobede na drugom mestu na tabeli sa 16 osvojenih bodova iza Rasing Santandera koji ima bod više, ali i utakmicu manje. Tenerife je na dnu tabele sa pet bodova iz devet odigranih mečeva.